Základní škola a Mateřská škola Motýlek

Akce které proběhly v měsíci květnu (Den země, Sportovní hry)

23. 05. 2017

16.5.2017 Den Země

Minulý týden navštívily děti MŠ Motýlek Den Země v sadu E. Beneše. Každá z mateřských škol měla připravený svůj stánek, tématicky zaměřený na ekologii nebo ochranu přírody. Prohlédli jsme si živá zvířátka, zkoumali jsme žížaly, dověděli jsme se něco o výrobě medu a o životě včel a zahráli si na popeláře. Bylo to moc příjemně strávené dopoledne a dětem se akce velmi líbila.

 

fotografie zde

19.5.2017 Sběr odpadků a čištění lesa v okolí kopřivnického koupaliště.

V návaznosti na Den Země se žáci ZŠ Motýlek vydali do skautského centra Vanaivan. Rozcvičili jsme se ve venkovní posilovně a pak jsme se vydali sbírat odpadky a čistit les do blízkého okolí. Po „práci“ následovala vydatná svačina a odchod do školy.

 

fotografie zde

20.5.2017 Sportovní hry zdravotně postižených dětí a dospělých

V sobotu 20.5. se žáci a učitelé ZŠ a MŠ Motýlek zúčastnili sportovních her v centru města. Počasí akci přálo a jubilejní 20. ročník měl rekordní účast, jen z Motýlka se zúčastnilo 50 dětí a učitelů. Po odběhnutí hlavního závodu si účastníci mohli vyzkoušet různé sportovní disciplíny, dovednosti a zručnost, například ve střelbě ze vzduchovky, nebo v hodu oštěpem. Každý z účastníků závodu dostal pamětní medaili a balíček plný sladkostí.

 

fotografie zde