Základní škola a Mateřská škola Motýlek

Den Země ve Valašském Meziříčí na zámku Kinských

24. 04. 2023

Dne 20.4.2023 mateřská škola Motýlek přijala pozvání na akci pořádanou SVČ Domeček ve spolupráci s muzeem Valašské Meziříčí.

Na zámku Kinských nám byly nabídnuty ke zhlédnutí dvě výstavy. Nádherná expozice převážně olejomalby malířky Jaroslavy Hyžové se dětem nesmírně líbila. Mohli jsme si vyzkoušet skládání puzzle podle skutečné předlohy či zapojit ostatní smysly (hmatové vnímání pro zrakově handicapované). Druhou interaktivní výstavou byla prezentace historických hudebních nástrojů. I zde děti měly možnost individuálně vyzkoušet hru na hudební nástroje - pianino, flétna, bubínky, xylofon, triangl a jiné.

Samotná akce ke Dni Země pokračovala na dvaceti stanovištích v rozsáhlém areálu upraveného zámeckého parku. Tématem pro letošní rok byl Les a vše co s ním souvisí. Využili jsme možnost pozorování hvězdným dalekohledem, sledovali jsme živé dravce v akci, ochutnávali včelí med, poznávali stopy zvířat, rozvíjeli smyslové dovednosti - pohmatem na zvířecích kůžích… a plnili mnoho dalších ekologických a zdravotních úkolů. Děti se se zájmem a obrovským nadšením rozvíjely v duchu učení Jana Amose Komenského - škola hrou.

Kolektiv zaměstnanců ZŠ a MŠ Motýlek Kopřivnice