Základní škola a Mateřská škola Motýlek

Zimní Speciální olympiáda v Krkonoších

06. 01. 2016
Untitled document

Druhý lednový týden se uskutečnila 25. Zimní speciální olympiáda v krkonošském zimním středisku Malá Horní Úpa. Ze Základní a mateřské školy Motýlek Kopřivnice se této sportovní akce zúčastnili čtyři žáci - Marek Štusek, Aleš Rojíček, Jakub Petr a Jaroslav Mašík v doprovodu trenérek Martiny Davidové a Veroniky Janíčkové.

Na zasněžených kopcích soutěžili v běžeckých disciplínách na 50 a 100 metrů a za své výkony si z Krkonoš odvezli dvě stříbrné medaile a pamětní stužky. Kromě toho se všichni aktivně zapojili do mezinárodního projektu Zdravý atlet, který vede úznávaná profesorka Hana Válková z Masarykovy univerzity Brno. Při něm studenti univerzityvšem účastníků olympiády měřili sílu, rychlost, vytrvalost a BMI .

Na sportovce po skvělých výkonech v bílé stopě čekala po tři večery odměna v podobě diskotéky a bohatéhom kulturního programu, do které se naše děti s chutí zapojily. Výsledkem bylo například speciální ocenění pro Aleše Rojíčka za mimořádné pěvěcké vystoupení.

Na Zimní speciální olympiádu v letošním roce zamířili sportovci z více jak třiceti zařícení z celé České republiky a nechyběl na ni ani tentokrát patron akce legenda českého baletu a herectví Vlastimil Harapes. Kopřivničtí zástupci patřily na  olympiádě jednoznačně k nejmladším.

 

zimniolympiada zimniolympiada zimniolympiada zimniolympiada zimniolympiadazimniolympiada

více fotek zde

VIDEOZÁZNAM