1. Včeličky | Základní škola a Mateřská škola Motýlek

1. Včeličky

Učitel: Bc. Radka Kvíčerová
Asistent pedagoga: Karolína Šímová

Třídu VČELIČEK navštěvuje dosud v letošním roce 9 dětí ( 7 chlapců a 2 dívky) - s narušenou komunikační schopností a přidruženými poruchami pohybového aparátu ve věku 3 – 5 let.

vcelicky

Naše děti se scházejí od šesti hodin na třídě Delfínků a poté přecházejí do své třídy. V ranních hodinách využíváme čas pro individuální rozvoj dítěte s přihlédnutím k jeho aktuálním potřebám.

vcelicky1

vcelicky2

V této době probíhá také individuální logopedická péče (s Mgr.Martinou Výbornou a Mgr.Lenkou Kahánkovou). Každé úterý probíhá také „skupinová logopedická péče“ s Mgr.Výbornou.

Ranní činnosti jsou zakončeny „ranním kruhem“ a krátkou rozcvičkou. Po ní následuje dopolední svačinka (učíme se základům hygieny a stolování). Svačíme ve třídě u stolečků, kde děti mají možnost vybrat si z nabízeného, a alespoň ochutnat, a také jíst svým vlastním tempem.

vcelicky3

Děti, které jsou již po svačině, mohou individuálně pracovat na koberci a vybrat si z nabízených činností k danému tématu.

Následuje pobyt venku na školní zahradě, návštěvou dětského hřiště nebo formou vycházky či delšího výletu. V 11:40 docházíme do školní jídelny na oběd a po něm přichází zasloužený odpočinek. Děti odpočívají na lehátkách při poslechu pohádky či relaxační hudby. Po odpolední svačince se děti věnují volným odpoledním činnostem ve třídě nebo tráví čas na školní zahradě.

vcelicky4
vcelicky5

Hlavní vzdělávací činnost je zaměřena na rozvoj kognitivních, sociálních, komunikačních a fyzických dovedností, uskutečňuje se prostřednictvím řízených aktivit. Jejich součástí jsou i terapie, které jsou hrazeny rodiči. V letošním roce nabízíme pro naši třídu: - solnou jeskyni (město Štramberk) - flétničky

vcelicky6
vcelicky7

Následuje pobyt venku na školní zahradě, návštěvou dětského hřiště nebo formou vycházky či delšího výletu. V 11:35 docházíme do školní jídelny na oběd a po něm přichází zasloužený odpočinek. Děti odpočívají na lehátkách při poslechu pohádky či relaxační hudby. Po odpolední svačince se děti věnují volným odpoledním činnostem ve třídě nebo tráví čas na školní zahradě.

vcelicky

Listopad,listopad...lísteček mi na dlaň spad...

více fotografii zde

Halloween v MŠ

více fotografii zde

Kutálí se ze dvora,takhle velká brambora....

více fotografii zde

Spadla hruška zelená,natloukla si kolena....

více fotografii zde

Maluje sluníčko červené jablíčko...

více fotografii zde

Výlet na Šostýn 22.9.

více fotografii zde

Králíčci u nás na návštěvě ve školce

více fotografii zde

Náš první měsíc na Včeličkách

více fotografii zde