Základní škola a Mateřská škola Motýlek

Akce které proběhly v měsíci červnu (Vanaivan, Bartošovice, Aquazorbing, Polygon)

12. 06. 2017

Výlet areál TATRA TRUCKS a.s. - Štěňata

V úterý 27.6. naše děti z MŠ Motýlek – třída MŠS 3 navštívily TATRA TRUCKS a.s. Celý tým zaměstnanců v čele s technickým ředitelem Radkem Smolkou a personální ředitelkou Kateřinou Nogolovou nám umožnili nevšední zážitky v podobě projížděk po polygonu v tatrováckých automobilech. Měli jsme tu možnost navštívit některé haly, např. linku motorů, montážní linku a vidět finální montáž aut.

Po celou dobu našeho výletu o nás bylo vzorně postaráno. Proto bychom touto cestou chtěli ještě jednou poděkovat za vstřícnost, nevšední zážitky, za skvěle připravenou akci a v neposlední řadě za hodnotné věcné dary pro naše děti. Všichni jsme si to moc užili a budeme mít na co vzpomínat.

 

Dana Kociánová, Hana Marečková, Radka Butková a děti z MŠ Motýlek

8.6. proběhl Aquazorbing

Když se řekne Aquazorbing většina si představí velkou plastovou kouli na vodě. A má pravdu. K Aquazorbingu potřebujete bazén plný vody, nafukovací koule a spoustu šikovných lidiček. Ve čtvrtek 8. června 2017 se vše jmenované objevilo na naší „motýlkové“ zahradě. Bazén, koule, lodičky, nafukovací atrakce – hrad, skluzavka i houpačka. Již několikátým rokem slavíme Den dětí pohybem ve spolupráci s firmou Aquazorbing.cz z Příbora. Každá atrakce má své kouzlo. Děti postupně prochází a zkouší své schopnosti a dovednosti. Z fotografií jistě lze cítit skvělou, již téměř letní atmosféru.

2.6. žáci ZŠ jeli do Záchranné stanice v Bartošovicích, kde seseznámili s ohroženými druhy zvířat a s odbornou péči, kterou stanice těmto zvířatům poskytuje.

31.5.2017 žáci MŠ navštívili skautské centrum Vanaivan, kde si poslechli odbornou přednášku na téma „ Život v lese – rostliny a živočichové“.