Základní škola a Mateřská škola Motýlek

Report: HRY BEZ HRANIC pod názvem: Zahrada fantazie: Dobrodružství s piráty a námořníky

06. 06. 2022

Dne 2.června 2022 v 8:30 – 12.00 hod na zahradě ZŠ a MŠ Motýlek proběhly HRY BEZ HRANIC pod názvem: Zahrada fantazie: Dobrodružství s piráty a námořníky.

Tento projekt pomáhá vytvořit v Kopřivnici povědomí o životě dětí se zdravotním postižením. Zdraví účastníci mají příležitost získat zkušenosti, jak lze pomáhat znevýhodněné skupině. Rozvíjí se u nich sociální cítění a vzájemná spolupráce.

Zahrada se při ZŠ a MŠ Motýlek proměnila v divokou plavbu plnou překvapení, kterou jsme věnovali dětem ke dni dětí. Přijeli za námi kamarádi ze ZŠ Mořkov, ZUŠ Zdeňka Buriana a ZŠ Alšova.

Celý program nám zahájili žáci ZUŠ Zdeňka Buriana s tanečním vystoupením pod názvem Léto. Poté se děti daly na plavbu dobrodružstvím. Celá zahrada se proměnila v moře plné námořníků a pirátu. Děti proplouvaly po skupinkách a plnily úkoly spolu s námořníky. Mohly se také nechat potetovat piráty, nebo si vytvořit námořnické tričko, dokonce i společně vyrobit pamětní placku a zatancovat na písničku. Největší radost byla ze skákacích atrakcí, kde děti zdolávaly nástrahy pirátů.

Na konci je čekalo překvapení, které nám připravili: Adéla Bočkayová, supermarket Náš levný obchůdek a školní jídelna ZŠ MŠ Motýlek, za což jim moc děkujeme.