Základní škola a Mateřská škola Motýlek

„Jak jsme fandili našim hokejistům“

04. 10. 2022

Světový para hokejový turnaj „International Para Hockey Cup“ začal oficiálně až v sobotu 24.září. Avšak první exhibiční zápas proběhl již 21.září v dopoledních hodinách….a my jsme byli u toho!

Mezinárodní turnaj v Torax Aréně Ostravy-Poruby navštívilo, dle dostupných informací, na 2000 diváků a mezi nimi i naše elitní skupina nadšených hokejových fanoušků z řad dětí školy základní i mateřské, v čele s panem ředitelem, jako hlavním vlajkonošem.

Cesta autobusem netrvala dlouho, a tak po necelé hodině jízdy jsme už seděli na zimním stadiónu a netrpělivě vyhlíželi první hráče.

Smíšené týmy Čechů a Američanů vtrhly na ledovou plochu a předvedly strhující „match“ plný napětí, energie a neutuchajícího odhodlání za každou cenu vyhrát. Atmosféra celého stadionu byla strhující. Každý hokejový nadšenec si přišel na své. Přesto, že šlo o přátelské utkání, zápas probíhal tvrdě od samého začátku až do úplného konce – doslova – tělo na tělo.

Konečný výsledek 8:3, kde bílí porazili červené, tomu odpovídal.

Fanouškovská základna z našich řad byla slyšet snad až v Kopřivnici. Zpestřením pro všechny naše děti byl oběd přímo na zimním stadionu a přesto, že tentokrát výjimečně neodpovídal zásadám zdravého životního stylu, všem moc chutnal.

Strhující hokejový zápas některé menší děti natolik unavil, že si během přestávky daly krátkého „šlofíka“.

I tak jsme přesvědčeni, že tento neskutečný sportovní zážitek a obdiv ke všem hráčům v nás zůstane ještě dlouho.