Základní škola a Mateřská škola Motýlek

Zahrada fantazie: Hopsa Hejsa 1.6. 2023

07. 06. 2023

Dne 1.června 2023 od 9:00 do 12.00 hod na zahradě za Katolickým domem proběhly HRY BEZ HRANIC pod názvem: Zahrada fantazie pod názvem HOPSA HEJSA ZAHRADA. Zahrada za Katolickým domem se proměnila v dětské hřiště plné soutěží, tvořivých činností, skákacích hradů, relaxačních zón a překvapení, které jsme věnovali dětem ke dni dětí. Přijeli za námi kamarádi ze ZŠ Mořkov, ZUŠ Zdeňka Buriana a ZŠ Alšova.

Celý program nám zahájili žáci ZUŠ Zdeňka Buriana s tanečním vystoupením pod názvem Bořek. Poté se děti daly na cestu za dobrodružstvím. Děti procházely po skupinkách a plnily úkoly, tvořily spolu s kamarády. Mohly se také nechat potetovat, nebo si navléct korálky či náramek, dokonce i společně vyrobit pamětní placku a zatancovat si na písničku. Největší radost byla ze skákacích atrakcí, kde děti zdolávaly různé překážky. Na konci každý dostal sladkou odměnu od společnosti TESCO, p. Juráka a školní jídelny. Moc jim děkujeme.

Tento projekt pomáhá vytvořit v Kopřivnici povědomí o životě dětí se zdravotním postižením. Zdraví účastníci mají příležitost získat zkušenosti, jak lze pomáhat znevýhodněné skupině. Rozvíjí se u nich sociální cítění a vzájemná spolupráce.

kratké video zde