Základní škola a Mateřská škola Motýlek

Zúčastnili jsme se těchto akcí

03. 06. 2015
Untitled document

Taneční přehlídka Opava

Ve středu 20. května 2015 se žáci naší školy zúčastnili taneční přehlídky v Opavě, kterou pořádala Nestátní nezisková organizace Eurotopia Opava o.p.s. za podpory Fondu pro NNO a Statutárního města Opava.

Přehlídka se uskutečnila v Kulturním domě Na Rybníčku a zúčastnilo jí  přes dvacet tanečních skupin z Moravskoslezského kraje. Naši školu reprezentovalo pět děti, dva pedagogové a jeden pedagog z projektu Erasmus+ s vystoupením „Happy“.  Do Opavy jsme jeli školním svozovým autem. Všechny taneční soubory byly odměněny pěknými dárky a účastnickým listem.

 

MIA festival Praha

 

V Praze se uskutečnil MIA FESTIVAL (již 16. ročník). Zúčastnili se soutěžící z Čech, Slovenska, Chorvatska i Ruska a mezi nimi všemi vystupovalo a soutěžilo i osm žáků naší školy. Na svou cestu do Prahy se vydali již v pátek 22.5.2015 a vyzkoušeli cestování autobusem StudentAgency. V našem hlavním městě mimo vystoupení v Lucerně, stihli ještě navštívit Petřín, Karlův most, Staroměstské i Václavské náměstí. Hlavy k spánku všichni uložili v DDM Karlín.

MIA festival je nejen taneční přehlídkou. V rámci celého festivalu probíhá výstava fotografii (MIA FOTO), soutěž ve zpěvu (MIA VOICE), volba MIS MIA.

Medaile za 1.-3. místo byly letos netradiční. Tvar byl inspirován prastarými platidly s dekorem zlaté mandaly. Z Prahy si naše děti dovezly krásné 2. místo.

Zpátky přijeli – žáci i pedagogové – vlakem RegioJet v sobotu 23.5.2015 ve večerních hodinách. Cestování, poznávání i soutěžení bylo pro všechny velkým zážitkem.

Na základě informací Mgr. Martiny Davidové a Bc.Veroniky Janíčkové
fotografie: Veronika Janíčková

(hanaruz)

miapraha15 miapraha15 miapraha15

Ocenění za výtvarnou práci

 

Ve  Frýdku  Místku  se  uskutečnil  6. ročník  mezinárodní  výstavy výtvarných prací žáků s poruchami autistického spektra pod názvem „ Pohled do jiného a přeci stejného světa“. Vernisáž výstavy se uskutečnila 6.5.2015. Na výstavu bylo zasláno 88 obrázků z České republiky, Slovenska, Polska, Estonska a Floridy. Náš zástupce Tomáš Konvička získal umístění v TOP13. Gratulace a poděkování náleží Tomovi i paní učitelce Marii Černoškové.

(hanaruz)

oceneni oceneni oceneni